Balıkesir Sanayici Ve İş İnsanları Derneği (BASİAD) Başkanı Ümit Baysal, yönetimiyle birlikte Başkent Ankara’da bir dizi ziyaret ve temaslarda bulundu.

BASİAD Balıkesir Sanayici ve İş İnsanları Derneği; 17-18 Kasım 2021 tarihlerindeki 2 günlük Ankara temaslarını tamamladı. Ümit Baysal yönetimindeki BASİAD, ilk gün Anıtkabir’i resmi tören ile ziyaret etti.

Tören alanında toplanan BASİAD Yönetim Kurulu’nun askerlerin taşıdığı BASİAD Çelengi eşliğinde Mozoleye gidilmesi ve Çelengin Mozoleye konulması ile başladı. Çelengin konmasının ardından; Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün manevi huzurunda 1 dakikalık saygı duruşu yapıldı. Tören; BASİAD Başkanı Ümit Baysal’ın Anıtkabir Özel Defterine BASİAD Heyeti adına duygu ve düşüncelerini yazarak imzalaması ile sona erdi.

Temasların ikinci gününde BASİAD Yönetimi Balıkesir Milletvekilleri ile öğle çalışma yemeğinde bir araya geldi.

Programa Balıkesir Milletvekilleri Adil Çelik, Ahmet Akın, Belgin Uygur, Ensar Aytekin, Fikret Şahin, İsmail Ok, Pakize Mutlu Aydemir katılım sağladılar. Toplantı sonrası BASİAD adına Milletvekillerinize “Balıkesir İş Dünyasının Beklentileri ve Balıkesir’in Sorunları Raporu” verildi.

Toplantıda; Bölgesel Teşvik, Devlet Destekleri, Yeşil Dönüşüm, KDV Alacakları, KGF Kredileri, Hammadde, Lojistik, Enerji Fiyat Artışları, Balıkesir’in Genç İstihdamı, Küçük Sanayi, İnşaat, Ticaret, Şehir İçi Ulaşım, Tarım, Çevre ve Madencilik konu başlıkları ile görüşmeler yapıldı.