İYİ Parti Balıkesir İl Başkanı Özlem Ural, İran üzerinden her geçen gün daha fazla artan Afgan mülteci göçüne dikkat çekti. Başkan Ural; “Afganların Türkiye içine kontrolsüz girişleri endişe verici” dedi.

İYİ Parti Balıkesir İl Başkanı Özlem Ural, dün parti binasında bir basın toplantısı düzenledi. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin icraat ve çalışmalarını eleştiren Ural, özellikle Zağnos        Paşa Camii çevresindeki yapılan kamulaştırmalara değindi. Söz konusu alanda ki inşaatı devam eden bir binanın Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un talimatı sonrası caminin siluetini bozduğu iddiasıyla üst katlarının tıraşlanması ve mülk sahibine buna karşın verilecek arsaların takası sırasında kamu zararı oluştuğunu iddia etti. Başkan Ural, bu süreçte belediyeyi daha şeffaf olmaya davet etti.

Toplantıda son dönemin en önemli konusu olan Afgan göçüne de değinen Başkan Ural; “Vatandaşımızla ve esnaf ziyaretleri yaptığımızda şu anda halkımızın en büyük endişesi Afganistan’dan gelen sığınmacılar ve kontrolsüz girişler olduğunu görüyoruz.

Kırsal kesimde de aynı sıkıntı, esnafta da aynı sıkıntı, büyük bir soru işareti bizler için endişelerinde çok haklılar aynı zamanda orada kalan askerlerimiz içinde endişelerini bizlere ifade ediyorlar. Ekonomi ve hayvancılıkla uğraşanların zaten çalışıyoruz ve batıyoruz demesi yani girdilerinin ve maliyetlerinin artışı aynı zamanda herkesin kredi borcu içerisinde bulunması, köylümüzün ya bizi kurtarın ya da bizi gömün feryatları halkımızın gündemleri arasında” dedi. HABER: HÜSEYİN TÜLEK