Balıkesirspor’un alışa gelmedik yeni kulüp Başkanı Özgür Yılmaz, Kırmızı-Beyazlı takıma destek olmayan kişi ve kurumları açıklama kararı aldı. Balıkesirspor camiasına göre Başkan Yılmaz sezon öncesi kılıçları çekmeye hazırlanıyor.

Balıkesirspor’un alışa gelmedik yeni kulüp Başkanı Özgür Yılmaz, Kırmızı-Beyazlı takıma destek olmayan kişi ve kurumları açıklama kararı aldı. Balıkesirspor camiasına göre Başkan Yılmaz sezon öncesi kılıçları çekmeye hazırlanıyor.

Balıkesirspor kulübünün olağan yönetim kurulu toplantısı önceki akşam Özgür Yılmaz başkanlığında gerçekleşti. Kulüp tesislerinde yapılan toplantıda yeni sezon öncesi ekonomik gelişmeler ve mali durum ele alındı.  Toplantı sonrası kulüp resmi sitesinden yapılan açıklamaya göre Balıkesirspor Kulüp Başkanı Özgür Yılmaz, iş dünyasının suskunluğu nedeniyle kulübe destek olmayan kişi ve kurumların isimlerini açıklama kararı aldı. Balıkesirspor camiasına yakın kaynaklardan alınan bilgiye göre Kulüp Başkanı Yılmaz,  suskunluğunu bozarak yeni sezon öncesi kulübe destek vermeyenleri taraftara ve şehre şikayet edecek. Transfer tahtası kapalı Kırmızı Beyazlı takımın aykırı Başkanı Özgür Yılmaz, 2021-2022 sezonunun başlamasına 10 gün kala yapacağı açıklamaları bir yönüyle Balıkesir’de deprem etkisi yaratması bekleniyor.

5 OYUNCU KULÜPTEN AYRILDI

Öte yandan iç transferde birçok oyuncu ile anlaşan Balıkesirspor, geçen yıl ki kadrosunda yer alanTaşkın Çalış, Mert Örnek, AntonioMrsic, Serdar Güncü ve Berat Aydoğdu ile yeni sezon da sözleşme imzalamayarak yollarını ayırdı. Bu oyuncularını başka kulüplere kaptıran Balıkesirspor, transfer tahtasını da açmaması halinde yeni sezon da düşmesi muhtemel takımlar arasına girecek.

İç transferde 10’a yakın oyuncusu ile yeniden sözleşme imzalayan Balıkesirspor, alt yapıdan A takıma çıkardığı oyuncularla kadroyu güçlendirmeye çalıştı. Diğer yandan kente çağrı yapan kulübün başarılı teknik patronu Yusuf Şimşek, Balıkesirspor’a destek istedi.  Şimşek, Balıkesirspor’un köklü bir camia olduğunu söylediği açıklamasında iş dünyasının ve şehrin ileri gelenlerinin takıma destek olmaları gerektiğini belirtti.

BAŞKAN VİDEOLU PAYLAŞIM YAPACAK

Balıkesirspor Kulüp Başkanı Özgür Yılmaz’ın takıma destek vermeyen kişi ve kurumları açıklayacağı görüntülü paylaşımını birkaç gün içerisinde yapması bekleniyor. Başkan Yılmaz’ın bu paylaşımı taraftar, camia ve şehirde büyük yankı uyandıracağa benziyor. HABER: CENGİZ GÜNEŞ