Birlik Gazetesi, Güncel Haberler, Balıkesir haber, Balıkesir Birlik, Birlik Haber, Birlik Gazetesi, En son haber, Balıkesir

Kısmet Oto, Araçları Baştan Yeniliyor….

Kısmet Oto, Araçları Baştan Yeniliyor….
74
25 Ağustos 2020 - 16:58

Kısmet Oto Yıkama ve Uygulama merkezi araç temizliği ve uygulamaya dair tüm işlemleri en iyi ve en kaliteli olarak özenle yapıyor. Kuva-i Milliye mahallesi Cihat Bilgehan Caddesinde bulunan Kısmet Oto Yıkama ve Uygulama Merkezi müşterilerine en iyi şekilde hizmet vermek için çalışıyor. Sektörde beş yılı geride bıraktığını ifade eden firma ortaklarından Rıfkı Tepeli, “5 yıldır sektörün içinde yer alıyorum. İşimi severek ve kaliteye önem vererek yapıyorum” dedi. Müşteri memnuniyetinin oldukça önemli olduğunu ifade eden Rıfkı Tepeli, “Otomobil sektörünün hareketli olduğu kadar oto yıkama ve uygulamanın da hareketli olduğunu belirtmek istiyorum. İnsanların işini bilen, işini ehliyle yapan oto yıkama ve uygulama işlemi yapan firmalara araçlarını emanet etmeleri gerektiği konusunda uyarıyorum. İşi bilmeyen özellikle uygulama konusunda tecrübesi olman kişilerden kaçınmaları gerektiğinin altını çiziyorum. Bizim işimizde müşterilerimize karşı ilgi ve alaka çok önemli. Kullanılan malzeme konusundaki hassasiyetimiz, donanım konusundaki seçimlerimiz olsun bunlar çok önemli. İnsanlar her zaman ne olursa olsun kendilerini önemli hissetmeleri gerekiyor. Bizler için önceliğimiz müşterilerimizin bizden memnun kalmalarıdır. Çünkü bir kişiyi memnun etmeniz emin olun sizlere en on kişi daha geri dönüş olarak sağlıyor. Otomobil sektörü biliyorsunuz ki şuan oldukça revaçta. Özellikle erkekler için arabaları olmazsa olmazlarıdır. Benim içinde sizler içinde öyledir. Herkes iyi veya kötü olsun kendi arabasını çok sever. Arabasından memnun olmayan insan yoktur. Genellikle temiz gezmeyi severiz. Arabalarımıza artan teknolojinin nimetlerinden de faydalanarak artık bir sürü farklı bakımlar yapıyoruz. Eskiden sadece iç-dış yıkanan araçlar şimdilerde birçok farklı bakımdan geçiyor. Aynı hanımefendilerin birçok bakım kremleri olduğu gibi araçlarda da farklı bakımlar yapıyoruz. Özellikle araçlarda güneş yanığı, boya kalkması ve benzeri durumların oluşmaması için araçlarda bakım yaptırmanız gerekiyor” diyerek sözlerini tamamladı.
Kısmet Oto ve Uygulama Merkezi olarak genellikle uygulamalara daha çok yoğunluk verdiklerine dikkat çeken Firma Ortağı Ümit Koca, “Uygulama olarak da koltuk, taban, tavan temizliği, detaylı temizlik bunun yanı sıra pasta cila, boya koruma, seramik kaplama, far temizliği, motor temizliği ve koruma, jant temizliği bunlar bizim için daha ön planda yer alıyor. Bu tarz uygulamalara daha çok yoğunluk veriyoruz. Müşterilerimiz için de elimizden gelenin fazlasını yapıyoruz. Biz yaptığımız işi severek yapıyoruz. Çalışma saatlerimizin dışında özellikle pasta cila uygulaması yaptığımız araçları aynı gün teslim müşterilerimize teslim ediyoruz. Müşterimizi hiçbir şekilde mağdur etmiyoruz. Uygulama işlemi yapacağımız araçları adresten teslim alıp uygulama işlemi bittikten sonra tekrar bulundukları adrese araçlarını teslim ediyoruz” dedi. Yaptıkları uygulamalardan bahseden Ümit Koca, “İnsanlar genellikle uygulama fiyatları konusunda özellikle de seramik kaplama konusunda oldukça tedirgin. Yaptırmadan önce bir kez daha düşünüyorlar. Seramik kaplama uygulaması diğer uygulama işlemlerine göre bir tık daha maliyetlidir. Fakat uygulama yapılan araç için uzun vadede kendini kurtarıyor. Örnek verecek olursak güneş yanığından tutunda kuş pisliklerinin boyaya verdiği zararları göz önünde bulundurursak uygulama yapılması şarttır. Kuş pisliği; verniğe direk işlediği için boyaya zarar veriyor, tamamen boyayı yakıyor. Bunun yanı sıra güneş yanıklarını engelliyor. Bu açıdan da seramik kaplamayı yapmadan önce boyayı temizlemek gerekiyor. Pasta cila, boya koruma, hare giderici gibi işlemler olduktan sonra seramik kaplama yapıyoruz. Tabi ki bu da normal bir bakıma göre biraz maliyetli oluyor” diye konuştu.
Müşteri memnuniyeti ve güvenini kazanmanın ön planda olduğunu ifade eden Rıfkı Tepeli, “Bu işlerde dediğim gibi müşteri memnuniyeti çok önemli. Ne iş yaparsanız yapın müşteriye o güveni vermek zorundasınız, işinizi güzel yapmak zorundasınız. Bizde müşterilerimizin araçlarını kendi araçlarımız gibi özenerek temizliyoruz. Hata çıkarmamaya çalışıyoruz ve çıkartmıyoruz. Malzeme konusunda üst sınıf malzeme kullanıyoruz. Hiçbir maliyetten kaçınmıyoruz. Piyasanın en iyi olan firmalarıyla çalışmaya özen gösteriyoruz. O yüzden de güzel sonuçlar elde ediyoruz. Oto yıkama işi biraz daha teferruatlı bir iş olduğu için kadrolu ekibinin güzel olması gerekiyor. Bizde buna özen veriyoruz kadromuzda yer alan arkadaşlarımız işinde usta olan arkadaşlardır. Araçlarımız müşteriye teslim edilmeden önce son kontrolleri titizlikle yapıyoruz. Çünkü, birçok detaylar var. Sadece silmekle olmuyor, gözden kaçırdığımız şeyler de olabiliyor. Ondan dolayı tekrar tekrar kontrol etmek zorundasınız” dedi.
Hafta içleri 09.00 ile 20.30, hafta sonları ise 11.00 ile 19.00 arasında çalıştıklarını söyleyen Ümit Koca, “İstisnai durumlar olduğu zaman geceleri de çalışmaktayız. Araçlarda uygulama yapılacağı zaman saati önemsemiyoruz. Sonuçta insanlar vardiyalı çalışıyor, gün içerisinde yoğun oluyor bu durumdan ötürü biz işimizde çalışma saatlerimizde her türlü esnekliğe müsaade ediyoruz” diyerek oto yıkama sektöründe işini bilenlerin bu işi yapması gerektiğini ve herkese araç teslim edilmeyeceğini vurguladı.

Haber : Umut SAYAN

POPÜLER FOTO GALERİLER