Birlik Gazetesi, Güncel Haberler, Balıkesir haber, Balıkesir Birlik, Birlik Haber, Birlik Gazetesi, En son haber, Balıkesir

KARESİ ET 2. ŞUBESİ BUGÜN AÇILIYOR

KARESİ ET 2. ŞUBESİ BUGÜN AÇILIYOR
39
30 Ocak 2020 - 8:39

Balıkesir’de uzun süredir çarşı merkezinde faaliyet gösteren Karesi Et’in 2. Şubesi bugün saat 14.00’da Paşa Alanı Mahallesi Bursa Yolu no 15’de hizmete açılacak.

Karesi Et’in sahibi Erdoğan Karabulut bugün faaliyete açılacak olan 2. Şubeleriyle bir çok yeniliğin öncüsü olacaklarını ifade ederek “Karesi Et’in 2. şubesi olarak Bursa yolu no 15’de sanayi karşısına açtığımız şubemiz bugün hizmet vermeye başlayacak. Burasını et işleme tesisi olarak kurduk ve 600 m2 büyüklüğündedir. Şuan da 15 kişi istihdam ediyoruz ancak önümüzdeki günlerde busayının 20’ye çıkartmayı düşünüyoruz. Çarşı merkezinde oldukça hareketli bir şubemiz var. Bizim burayı açarken ki amacımız üretim tesisi kurmaktı ancak güzel bir yol üzerinde olunca burası perakende satış yerinide yapmak istedik. Tesisimizde Balıkesir etini vakumlanmış paketler halinde hem marketlere hemde online şekilde balikesireti.com adresinden tüm Türkiye’ye gönderebilme şansına sahip olduk. Balıkesir’in eti meşhur olduğu için bizde böyle bir site kurduk. Balıkesir etinin ilimizde üretilip verildiğini tanıtmak içinde bu tesisleri onaylı bir şekilde kurduk”dedi.

İNTERNETTEN SATIŞ, VAKUMLU PAKETLERDE 48 SAATTE TESLİM
İnternet üzerinden de Türkiye’nin her yerine satış yapacaklarını kaydeden Erdoğan Karabulut “Şuan faliyette olan Balikesireti.com sitemiz üzerinden ilimiz ilçelerine kendi soğutuculu araçlarımızla servis yapıyoruz. Diğer şehirlerede anlaşmalı olduğumuz soğuk zincir kargo firmalarıyla yolluyoruz. Termo paketleme sistemimiz ile içlerine buz aküleriyle özel ambalajlarla paketleyip gönderiyoruz ve 48 saate kadar herhangibir şekilde etkilenmiyor. İstanbul Ankara gibi illere 24 saat içerisinde teslim ediliyor. Et hiç bir şekilde dış etknlere maruz klamadan paketlendiği haliyle sipariş veren kişi yada iş yerlerine ulaştırıyoruz bu biz garantimiz altında. Bu sistemde ki bizim en büyük özelliğimiz Balıkesir’deki tezgahımızda ki fiyatla internet sitemizde ki fiyatlarımız aynı. 300 lira üzerinde de kargo ücreti almıyoruz”şeklinde konuştu.

BALIKESİR’İN İLK COĞRAFİ İŞARETLİ ÜRÜN İŞLEME TESİSİ
Karesi Et’in sahibi Erdoğan Karabulut sölerini şöyle sürdürdü “Balıkesir Ticaret Borsası, biz Balıkesirli esnafların ilimizdeki et üreticileri için çok güzel bir olay gerçekleştirdi ve Balıkesir Kuzusuna coğrafi işaret aldılar. Bu coğrafi işareti kullanabilmemiz için belli standartlar dahilinde protokol imzalanıyor. Bu protokolü ilk imzalayan firmalardan biriyiz ve agredite olduk. Aynı zamanda Ticaret Borsasının bu coğrafi işaret verdiği kuzu et işleme tesisi olarak ilk bizim firmamızdır bununda gururunu yaşıyoruz. Bundan sonra Balıkesir kuzusu daha da değerli hale gelecek, bizde kurmuş olduğumuz bu tesis sayesinde Balıkesir Kuzusunu coğrafi işaretli bir şekilde Türkiye’nin her yerine verebileceğiz. Mağazamızda perakende satışımız sabah 8’den akşam 8’e kadar haftanın 7 gün devam edecek. Burada yeni bir özelliğimiz daha var buda Balıkesir yeni bir soluk getirecek. Heryerde Balıkesir eti meşhur fakat insanlardan Balıkesir’e özellikle dışarıdan et almak için gelmiyorlar. Biz Balıkesir’e insanların et almak için gelmelerini istiyoruz. Biz etimizi her yere pazarlayalım istiyoruz amacımız bu. Perakende satış bölümümüzle ilgilide bilgi verecek olursak burada DRY AGER’da dinlenmiş et dinlendirme dolabımız var. Bu dolapta etler 28 gün dinleniyor PH değerleri düşüyor ve et daha yumuşak hale geliyor. DRY AGER et ürünlerini Balıkesir halkına sunacağız. Biz burada restoran hizmeti vermiyoruz ama lüks bir restoranda yüksek üvretler ödenerek yenilen ürünleri burada daha uygun fiyata direk satışını yapacağız”dedi. Otağ FIRINCIOĞULLARI

POPÜLER FOTO GALERİLER