Birlik Gazetesi, Güncel Haberler, Balıkesir haber, Balıkesir Birlik, Birlik Haber, Birlik Gazetesi, En son haber, Balıkesir

İYİ BAŞLADIK

İYİ BAŞLADIK
Cengiz Güneş
Cengiz Güneş( balkes10@hotmail.com )
99
19 Eylül 2020 - 10:43

Balıkesirspor, yeni sezona üç puan ile başladı. Kırmızı beyazlılar altı sezondur ligin ilk maçlarında üç puan sevincini yaşıyamıyordu. Bu sezon Giresunspor karşısında alınan galibiyet hem altı sezonluk ilk maç hasretini sonlandırdı, hem de 2020-2021 sezonuna iyi başlamamıza neden oldu.
Mesut Dilsöz ve yol arkadaşları kırmızı beyazlı takımın başında çıktıkları ilk maçtan galibiyet ile ayrılmanın mutluluğunu yaşadı. Yönetim ilk maçında üç puan alarak morallendi. Taraftar gelecek çin umutlandı. Ancak yine de bu galibiyet bizi yanıltmasın. Elde ki kadro ile uzun maraton da ne kadar başarılı olabiliriz bilinmez. Ancak transfer tahtasının açılması ile takıma kazandırılacak olan nokta transferler ile bu üç puanının getirisi daha fazla olacak ve bu takım daha başarılı sonuçlara imza atacaktır.
Önemli olan transfer tahtasının açılması ile zenginleşecek olan kadroda genç oyuncularımızı da unutmamak. Onları da hazır halde tutarsak, gelecek için ligde ki başarının yanı sıra oyuncu grubu olarak da kazanç sağlamış oluruz. Şimdi bu takım bugün Tuzlaspor ile deplasmanda mücadele edecek. Rakibi karşısında ilk maçta ki mücadeleci kimliğini ortaya koyan bir Balıkesirspor, bu maçtan da üç puan ile ayrılarak dengeleri lehine bozacaktır. Camiada olaşan güven ortamı da başarı için oluşan en güzel örnektir.
Ancak, ilk maçta yaşanan cezalı oyuncu olayın da ki hata kabul edilemez. Sahada alın terimiz ile kazandığımız üç puanı az daha masa başında kaybedecektik. Şu andan itibaren bu hatayı kim yaptığı sorgulamak yerine önümüzde ki süreçte bir daha yapmamak için dikkatli olmamız gerekir. Böyle hatalar amatör takımda bile yapılmıyor ki unutulmasın biz Balıkesirspor’uz. Eğer Mesut hoca oyuncuyu son dakikalarda tecrübe kazansın diye sahaya sürseydi belki de herşey bitmişti. Şimdi farklı şeyleri konuşuyor ve yaşıyor olurduk. Gelinen nokta da ise puan silinmedi ama genç kardeşimizin A takım sevinci kursağında kaldı. Onun aldığı iki maç ceza profesyonel futbol kariyerinde kötü bir anı olacak. İlgili yönetici daha ilk haftadan 15 gün ceza aldı. Ödenecek para cezası da işin bonusu. Bundan sonra bu konularda daha dikkatli davranmak gerek. Neyse ilk maçta genç ağırlıklı kadro ile aldığımız üç puanın keyfini çıkartalım, lige iyi başlamanın mutluluğunu yaşayalım ve galibiyetlerin devamı gelsin.

POPÜLER FOTO GALERİLER