Bandırma ve Erdek Ticaret Odaları iş birliğinde kurulan “Kapıdağ Turizm Geliştirme Komisyonu” ilk ziyaretini düzenledi.

Bandırma Ticaret Odası ve Erdek Ticaret Odası ortaklığında oluşturulan “Kapıdağ Turizm Geliştirme Komisyonu” çalışmalarına başladı. Komisyon ilk ziyaretini Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Denizcilik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Sarı’ya gerçekleştirdi. Erdek Ticaret Odası Başkanı Hüseyin Uz, kurulan komisyonunun ilk hedefinin sezon öncesinde Erdek ile ilgili farkındalığı en üst seviyeye getirerek, turizmde verimli bir sezon geçirmek olduğunu söyledi. Uz, ilerleyen süreçte akademi ve turizm sektörünün aktörleri ile iş birliği içinde bölgenin tanıtımına yönelik gerekli adımların atılması gerektiğini vurguladı.

Bölgenin turizm payının artması için her türlü iş birliğine hazır olduklarını belirten Bandırma Ticaret Odası Başkanı Adem Yılmaz, komisyonun yol haritası ile ilgili Prof. Dr. Mustafa Sarı’ya bilgi verdi.

“Pinalar Dünya Koruma Listesinde Olan Çok Özel Bir Canlı Türü”

Komisyon üyelerine Marmara Denizi ile ilgili son durumu aktaran Prof. Dr. Mustafa Sarı; Marmara Denizinde bulunan körfezler içerisinde en temiz körfezin Erdek Körfezi olduğunu söyledi. Dünyada yaşayan tek pinaların bu bölgede bulunduğunu ve pinaların dünya koruma listesinde olan çok özel bir canlı türü olduğunu aktardı. Denizi temizlemede doğaya muhteşem katkıları olan pinaların korunarak bu alanda çoğalması için çalışılması gerektiğini belirten Sarı, işletmelerin bu konuda azami dikkat göstermesi gerektiğini vurguladı. Prof. Dr. Mustafa Sarı, protokol kapsamında yapılacak etkinliklere destek vereceğini belirterek bundan sonra gerçekleştirilecek etkinlikler ile ilgili fikir alışverişinde bulunuldu.

HABER: SERMİN ASLAN