Birlik Gazetesi, Güncel Haberler, Balıkesir haber, Balıkesir Birlik, Birlik Haber, Birlik Gazetesi, En son haber, Balıkesir

DOĞRU TEŞHİS YERİNDE TESPİT

DOĞRU TEŞHİS YERİNDE TESPİT
Emrah Ayyıldız
Emrah Ayyıldız( emrahmarkaj@gmail.com )
200
21 Ağustos 2020 - 10:14

Balıkesirspor’da yeni yönetimin göreve başlamasının üzerinden daha 1 hafta geçmemişken; kulüpten gelen haberler camiayı heyecanlandıracak cinsten.
Şuana kadar duyduklarım, ama yönetim açıklamadan kamuoyu ile paylaşmayı en azından kendi meslektaşlarım açısından etik bulmadığım bu konuları çok değil 3-5 güne kalmaz kulübün yetkili ağızlarından sizlerde duyacaksınız.
Çok kısa sürede icraat yapma noktasında gece-gündüz çalışan Balıkesirspor yönetim kurulu henüz .bir hafta dolmadan takımın başında görev yapacak teknik adam konusunu çözerek dün Mesut Dilsöz ile sözleşme imzaladı.
Her şeyden önce çocukluk yıllarında alt yapıda kendime idol olarak seçtiğim, hırsıyla, korkusuzluğu ile tekmeden kafasını esirge-meyen değerli ağabeyime bu zorlu görevinde canı gönülden başarılar diliyorum. Başarılı olacağına olan inancımın tam olduğunu ifade etmek istiyorum.
Bazı köşe yazarları meslektaşlarımın yapacağı eleştirileri şimdiden duyar gibiyim.
“Tahtayı açamayacaklar belli oldu. Bu neden-le hiçbir hoca Balıkesirspor’da çalışmak iste-medi. Bu nedenle Mesut Dilsöz’ü ikna ettiler”
He gülüm he.
Tam da öyle oldu deyip, bir çoğunuzun tanıdığı Mesut Dilsöz’ün Balıkesirspor’daki teknik adamlık kariyerini masaya yatıralım.
Bugüne kadar 67 maçta takımın başında hoca olarak çıktı Mesut Dilsöz,
35 galibiyet, 19 beraberlik ve 13 mağlubiyet.
Bu lig için oldukça iyi bir karne.
Baktığınızda maç başına 1,85 puan ortala-ması. Takımın başından ayrıldığı son dönemde takımı da lider bıraktığını unutmamak gerekiyor.
Hırslı, mücadele eden, sahada basmadık yer bırakmayan bir oyun anlayışını benimseyen Mesut Dilsöz’ün Balıkesirspor dışında başka bir kariyerinin olmadığını söyleyebilirsiniz.
Haklı da olabilirsiniz.
Ama unutmayın ki, artık TFF 1. Lig bir yana Süper Lig’de bile o kadar çok boşta hoca var ki, hep kariyerli isimler görev alır hale geldi.
Şans vermek lazım böylesine karekterli hocalara.
Peki Mesut Dilsöz boş mu durdu bu zamana kadar?
Sorun anlatsın.
Hangi ligde, hangi takımda hangi mevkinin oyuncuları ne durumda. Kimin sözleşmesi bitmiş, kim ne kadar faydalı olur. Oturun anlatsın.
Adam bilgi bankası gibi olmuş.
Ben dinlerken, şaşırdım.
Bu nedenle Mesut Dilsöz tercihini takdirle karşıladım Kırmızı-Beyazlı yönetimin.
En azından bugün başlıkta da belirttiğimiz gibi “Adam gibi adam”
Allah utandırmasın Mesut Hocam.

POPÜLER FOTO GALERİLER