Birlik Gazetesi, Güncel Haberler, Balıkesir haber, Balıkesir Birlik, Birlik Haber, Birlik Gazetesi, En son haber, Balıkesir

CHP’Lİ YENİ İLÇE BAŞKANLARI BASINLA BULUŞTU

CHP’Lİ YENİ İLÇE BAŞKANLARI BASINLA BULUŞTU
8
31 Ocak 2020 - 7:17

Cumhuriyet Halk Partisi Balıkesir teşkilatı tamamlanan ilçe kongrelerinin ardından il başkanı Serkan Sarı ve yeni seçilen ilçe başkanlarıyla birlikte basının karşısına çıktı. CHP’yi iktidara götürecek kadroların çok çalışacaklarını ifade eden Başkan Sarı il kongresinin ise 16 Şubat tarihinde yapılacağını duyurdu.
Cumhuriyet Halk Partisi Balıkesir İl Örgütünde tamamlanan ilçe kongrelerinin ardından il başkanı Serkan Sarı ilçe başkanlarıyla basının karşısına çıktı. CHP Balıkesir il örgütünde 14 Aralık’ta Gömeç ilçe kongresiyle başlayan seçim takvimi 26 Ocak’ta yapılan İvrindi kongresiyle sona erdi. Seçim sonunda göreve başlayan CHP ilçe başkanları İl Başkanı Serkan Sarı’nın düzenlediği yemekte bir araya geldi. Birliktelikte CHP’nin iktidarı için başkanların ellerinden geleni yapacakları kaydedildi. Toplantının açılış konuşmasını yapan CHP İl Başkanı Serkan Sarı ülke sorunlarına dikkat çekti Sarı şunları söyledi:
“14 Aralık günü Gömeç ilçemizde kongrelerimiz başladı ve 26 Ocak İvrindi ilçemizle de kongre takvimimizi tamamladık. Bu Pazar itibariyle kongrelerimiz bitti ve bütün başkanlarımız üyelerimizden ve delegelerden yetkilerini aldılar. Artık bundan sonra Cumhuriyet Halk Partisi’ni iktidar yapabilmek üzere etkin bir şekilde çalışmalarını hayata geçirecekler.

MEVCUT İKTİDAR GELECEK
İÇİN UMUT VERMİYOR
Bugün ülkemizin içinde bulunduğu durum göz önünde bulundurulduğunda Cumhuriyet Halk Partisi’nde siyaset yapan önderlerimize, ilçelerimizdeki ilçe başkanlarımıza, temsilcilerimize büyük görevler düşmektedir. Ülkemizin ekonomik buhran içerisinde savrulan işçisi, emekçisi, çiftçisi, işsizi, öğrencisi hepsi mağdur ve bu mağduriyetlerinin de tek çözüm noktası Cumhuriyet Halk Partisi’nde görüyorlar. Yakın zamanda bir genel seçim olacağı umudu içerisindeyiz. Çünkü şu anda ülkemizi yöneten iktidar herhangi bir sorunumuza çözüm olamadığı gibi, gelecek için de sorunlarımıza umut vaat etmemektedir. Bugün mevcut yönetimin ülkemizin hiçbir sorununa çözüm olamadığını gören vatandaşlarımız, halkımız yakın zamanda bu yönetimin el değiştirmesini, hatta bu sistemin değişmesini talep ettiğini sokakta yaptığımız ziyaretlerde görüyoruz. Bugün tek adam rejimiyle, dayatmacı bir yönetim anlayışıyla toplumumuzu hiçbir sorun ve derdine derman olamıyoruz.

DEPREM VERGİLERİNİN NERELERE
KULLANILDIĞI BELLİ DEĞİL
Çok yakın zamanda Elazığ’da yaşamış olduğumuz depremde yaşamını yitiren vatandaşlarımıza buradan baş sağlığı dileklerimizi iletmek istiyorum. Ama bugün bir konu, bir vaka, bir sorun yaşandıktan sonra üzülmektense bunların yaşanamaması için mücadele etmek esasında ülkemizi yönetenlerin temel görevidir. Yıllardan beri ülkemizdeki deprem sorununun varlığı göz önünde bulundurmamıza rağmen hala daha bu konuyla ilgili herhangi bir tedbir almayan iktidar, bu konu için yaratmış olduğu kaynakların nereye kullanıldığına dair hesap vermekten kaçınan bu iktidar bugün gelip yaşanılan sürecin kabul edilmesini, takdiri ilahi adı altında meşrulaştırılmasını istiyor. Evet, tabi ki bugün depremde ölen vatandaşlarımızın hüznünü hepimiz yaşıyoruz, elimizden geldiğince, el birliğiyle hepimiz destek olmaya çalışıyoruz. Bugün bütün belediyelerimiz topladıkları yardımları, erzakları Balıkesir’de Erdek’inden Bandırma’sına, Edremit’e, bütün ilçelerimiz TIR’larla yardımlarını bu bölgeye ulaştırıyorlar. Biz bu tarz felaketlerin sonunda artık üzülmek istemiyoruz, yetkililerin tedbir almasını ve bu tedbirler doğrultusunda hiç bir vatandaşımızın burnunun dahi kanamamasını talep ediyoruz. Dünkü toplantıda genel başkanımızın da vurgulamış olduğu 34 milyar dolarlık bir deprem kaynağı yaratılmış olmasına rağmen hala bu kaynağın ne yapıldığı ve nerede kullanıldığına dair hesap veremiyoruz.

20 İLÇEMİZDE SES GETİRECEK
KADROLAR KURULDU
Bizler Cumhuriyet Halk Partisi’ne gönül vermiş, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün yolundan yürüyen siyasetçiler olarak hesap veren ve hesap soran bir siyaset anlayışıyla siyasetimizi yapıyoruz. Bugün ilçelerimizde başkanlarımız, bizleri en iyi şekilde temsil etmek üzere görevlerine geldiler. Bizler istiyoruz ki önümüzdeki dönemde artık vatandaşlarımızın, halkımızın sorunlarının tartışıldığı, kişilerin değil, sorunların tartışıldığı ve çözüm için mücadele edildiği bir dönemin başlamasını istiyoruz. Buna da önderlik edecek olan bugün bu dönemde seçilmiş olan ilçe başkanlarımızdır. Bütün ilçelerimizde gerçekten ses getirecek kadrolar kuruldu ve başkanlarımız ilçelerindeki sorunları gündeme taşıyacak, bizler el birlik milletvekillerimizle beraber bunların takipçisi olacağız ve sonuna kadar da sorunların çözümü için mücadele edeceğiz. Şu anda seçilen 20 ilçemizden dört tane kadın ilçe başkanımız var ve geriye kalan 16 ilçe başkanımızın hemen hepsi genç başkanlarımız. Bu enerjileriyle ve bu heyecanlarıyla eminim ki Cumhuriyet Halk Partisi’ni 20 ilçe içerisinde iktidara taşıyacak enerjiyi ve umudu bizler görüyoruz ve bunu da hep birlikte başaracağımıza inanıyoruz.

İL KONGRESİ 16 ŞUBAT’TA
Bu kongrelerin sonunda bir taraftan da il kongresi telaşı başlıyor. Aday arkadaşlarım var. Hepsi birbirinden çok kıymetli, değerli arkadaşımız var. 16 Şubat tarihinde il kongremizi yapacağız. Burada yine Balıkesir’i iktidara taşıyacak kadroların belirlendiği bir kongre olacak, tam bir demokrasi şöleni şeklinde yaşanmasını istiyoruz. Bütün aday arkadaşlarımıza, bugün ilçe başkanlarımızla beraber başarılar diliyorum. Hep birlikte bunu başarabileceğimize de inanıyorum. Biz ayrışarak değil, birleşerek ve güçlenerek kongrelerimizden çıkıyoruz. Devamında da 28-29 Mart’ta kurultayımız olacak. Kurultayda da yine genel başkanımızı belirleyerek önümüzde artık iktidara koşan Cumhuriyet Halk Partisi’nin iktidar özlemini giderecek olan kadroları hep birlikte görev başına getireceğiz.

TEK HEDEFİMİZ YERELDE VE GENELDE CHP’NİN İKTİDARI
Tüm seçilmiş arkadaşlarımızla birlikte Cumhuriyet Halk Partisi’ni iktidar yapabilmek üzere bu inanç, azim ve ruhla görevlerinin başına geldiler. Ben önümüzdeki seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisi’ni genelde iktidar yapabilmek, ilk yerel seçimlerde de Cumhuriyet Halk Partisi’nin bayrağını 20 ilçemize dikmek umudu ve heyecanıyla çalışmak ve mücadele etmektir. Bu çıktığımız yerel seçimlerde birçok ilçe başkanımız başarıyla görevlerini yerine getirdiler. Birçok ilçemizde Cumhuriyet Halk Partisi’nin bayrağını diktik. 5 olan belediye sayımız şu anda Cumhuriyet Halk Partisi’nin yönettiği ilçeler sayısı 8’e çıktı. 4 tane yeni ilçe belediyesi kazandık. Bunlar Balya, Gönen, Gömeç, Burhaniye olmak üzere 4 tane yeni ilçenin yönetimini Cumhuriyet Halk Partili, sosyal demokrat belediyecilik anlayışını benimsemiş belediye başkanlarımız tarafından yönetilmesini sağladık. Tabi ki bu bizler için yeterli değil. Bugün bu şansı yakalayamamış, geride 12 tane ilçemiz var. Bu 12 ilçede de Cumhuriyet Halk Partisi’nin yönettiği belediye başkanlığını onlarla da tanıştırmak üzere bugünden çalışmaya başlayacağız. Göreve gelen başkanlarımızın hepsinin öncelikli görevi yerelde Cumhuriyet Halk Partisi’ni iktidar yapmak ve Türkiye’de Cumhuriyet Halk Partisi’ni yönetime getirmektir. Bu bilinç ve sorumlulukla bütün başkanlarım bunun sorumluluğu ve bilincini kavramış vaziyetteler. Bu istek ve arzuyla yöneticileriyle de çok güzel yönetimler kurdular. Her ilçemizde birbirinden kıymetli, değerli yönetici arkadaşlarımız görevlere geldiler. Bu toplantıyı biz çok önemsiyorduk. Startımız Pazar günü itibariyle bitti, ama bugün itibariyle de esas sorumluluklarımız başladı. Başkanlarımın esas hedefleri seçilmek değil, seçildikleri ilçelerde Cumhuriyet Halk Partisi’ni iktidar yapabilmek. İlk günden itibaren de o heyecanı ve coşkuyu başkanlarımızdan gelen geri dönüşlerle de şahitlik ediyoruz. Cumhuriyet Halk Partisi’ni artık bir tercih olarak görmüyoruz, Cumhuriyet Halk Partisi’nin iktidarı bu ülke için zorunluluk halini almıştır. Türkiye’nin dört bir köşesinde büyükşehirleri kazanan belediye başkanlarımızın yaratmış olduğu sinerji bugüne kadar anlattıklarımızı hayata geçirme şansını bulmuş olmak bizler için çok önemliydi. Doğru, dürüst, şeffaf, hak, hukuk, adalet bilinciyle ve insanca bir düzen kurabilmek umuduyla yaptıkları çalışmalar çok kıymetli ve çok değerlidir. Biz de bunları daha da çoğaltarak, daha da yayarak Balıkesir’in dört bir köşesinde Cumhuriyet Halk Partisi’ni iktidar yapacağız. Toplantıda ilk söylediğimiz cümlemiz Cumhuriyet Halk Partisi’nin iktidarıydı, son cümlemiz de Cumhuriyet Halk Partisi’nin iktidarı diyoruz. Bütün ilçe başkanlarımıza görevlerinde başarılar diliyorum.”
Otağ FIRINCIOĞULLARI

POPÜLER FOTO GALERİLER