Birlik Gazetesi, Güncel Haberler, Balıkesir haber, Balıkesir Birlik, Birlik Haber, Birlik Gazetesi, En son haber, Balıkesir

“BORCUMUZU İKTİDAR OLARAK ÖDEYECEĞİZ”

“BORCUMUZU İKTİDAR OLARAK ÖDEYECEĞİZ”
47
10 Eylül 2020 - 17:32

CHP Edremit İlçe Başkanlığı’nın 97. kuruluş yıl dönümü nedeniyle düzenlediği törene katılan Balıkesir Milletvekili Ensar Aytekin, Türkiye Cumhuriyeti’nin tarihinin aynı zamanda Cumhuriyet Halk Partisi’nin tarihi olduğunu söylerken, “100. yılda bu ülkeyi kurtaranlara bu partiyi kuranlara borcumuzu iktidarla ödeyeceğiz” dedi.

Edremit Cumhuriyet Meydanı’ndaki törene CHP İlçe Başkanı, Deniz Onur Özcan, Gençlik Kolları Başkanı Cemalettin Kayan, Balıkesir Milletvekili Ensar Aytekin, Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan ve partililer katıldı. Törende konuşan CHP Balıkesir Milletvekili Ensar Aytekin, “ 9 Eylül Edremit’in kurtuluşu ve Cumhuriyet Halk Partisi’nin 97.kuruluş yıl dönümü. Bu iki tarihi olayı birbirinden ayırt edemeyiz.Çünkü bizler biliyoruz ki Türkiye Cumhuriyeti’nin tarihi aynı zamanda Cumhuriyet Halk Partisi’nin tarihidir. Ve biz hep Cumhuriyet Halk Partisi’ni şöyle tanımlarız: Cumhuriyet Halk Partisi, ecdadımızın; canını, malını, namusunu bu vatan topraklarını düşman çizmelerinin ayakları altından alıp kurtaran o onurlu, namuslu insanların kurduğu partidir. Ve bizler bugün mevkii, makam ne olursa olsun sade üyesinden, belediye başkanına, milletvekiline kadar hepimiz bu şanlı davanın birer neferleriyiz. Gün gelir gider parlamentoda milletvekilliği yaparız. Gün gelir ineriz sokaklarda bu partinin bayrağıyla mücadele ederiz. Bir borcumuz var: atalarımıza, bu ülkeyi kurtaranlara, bu partiyi kuranlara bir borcumuz var. Bu borç sadece bu gibi önemli günlerde anmakla ödenmez. Bakın 2023’e gidiyoruz. 2023 bizim atalarımızın kurduğu cumhuriyetin, o millet iradesine dayanan cumhuriyetin 100.yılı. Şimdi bizler; birbirimize ve bu milletimize, bu ülkenin köylülerine, işçilerine, yoksullarına, yaşlılarına, gençlerine bir söz vereceğiz. 100.yılda bu ülkeyi kurtaranlara bu partiyi kuranlara borcumuzu iktidarla ödeyeceğiz”

POPÜLER FOTO GALERİLER