Birlik Gazetesi, Güncel Haberler, Balıkesir haber, Balıkesir Birlik, Birlik Haber, Birlik Gazetesi, En son haber, Balıkesir

Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, belediye başkan yardımcıları Fikrettin Kocaman, Kadir Uzun ve Feyyaz Çiftçi ile birlikte düzenlediği toplantıda belediye çalışmaları ve hayata geçirilecek projeler hakkında bilgiler verdi.
Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı belediye başkan yardımcılarıyla birlikte Plevne Mahallesi Millet Kıraathanesinde düzenlediği basın toplantısında basın mensuplarıyla bir araya geldi. Başkan Avcı Elazığ’in Sivrice İlçesi merkezli olarak meydana gelen ve Malatya ilinide etkileyen 6,8 büyüklüğündeki depremde 41 vatandaşın hayatını kaybettiğini hatırlatarak “1607 vatandaşımız da tedavi edilmek üzere hastahanelere kaldırılmışlardır. Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı, yaralılarımıza Rabbim’den acil şifalar diliyorum. Bizler de ALGEM birimimiz vasıtasıyla 25 Ocak Cumartesi günü 2028 adet konserve gıda malzemesini Elazığ ve Malatya’daki depremzede vatandaşlarımıza ulaştırmış bulunuyoruz. Elazığ ve Malatya Yardım Kampanyası, aziz milletimizin yoğun ilgisiyle devam etmektedir. Bizler de ALGEM aracılığı ile yapılacak olan kullanılmamış durumdaki ayni ve diğer yardımları toplayarak AFAD işbirliği ile Elazığ ve Malatya illerimize göndereceğiz. Çok şükür ki Türkiye bu büyük felaketin yaralarını birlik, beraberlik ve kenetlenme içinde sarmaya başlamıştır. Elazığ ve Malatya başta olmak üzere depremi hisseden tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun diyorum. İlçemizde AFAD tarafından belirlenen 155 adet Acil Toplanma Alanı mevcuttur. Bu toplanma alanlarına Belediyemiz web sitesi üzerinden ulaşabilirsiniz”dedi.

Altıeylül’de kentsel dönüşüm
Kent merkezimizin bazı bölgelerinde eski imar planlarına ve mevzuata aykırı yapıların olmasının mevcut imar planlarının günümüz ihtiyaçlarını karşılamadığını belirten Başkan Avcı “Sosyal donatı alanlarının yetersiz olması gibi faktörlerden yola çıkılarak ilçemizde Gümüşçeşme Mahallesinin bir kısmı ve Dinkçiler, Hacıilbey Mahallelerinin bir kısmı kentsel dönüşüm bölgesi belirlenmiştir. Her iki bölgede de yapılaşmanın sadece yüzde 19 oranında ruhsatlı olduğu tespit edilmiştir. Bu kentsel dönüşüm çalışması Çevre ve Şehircilik Bakanlığına onaya sunulmuş ve konu hakkında cevap beklenmektedir. Gümüşçeşme Mahallesinde 450 bin m2 alan içerisinde kentsel dönüşüm ili ilgili olarak 930 hane üzerinde anket yapılmış olup bu anket değerlendirildiğinde; ankete katılanların yüzde 60 ‘ını Kentsel dönüşüm ile konutunun yenilenmesini istediği ve mülkiyet hakkının korunarak aynı bölgede eski evine eş eşdeğer yeni bir ev verilmesinin istemişlerdir. Dinkçiler, Hacıilbey Mahallesinde ise 200 bin m2 alan içerisinde Kentsel Dönüşüm ile ilgili olarak 492 hane üzerinde anket yapılmış olup bu anket değerlendirildiğinde; ankete katılanların yüzde 50’sini kentsel dönüşüm ile konutunun yenilenmesini istediği ve yüzde 46’sı mülkiyet hakkının korunarak aynı bölgede eski evine eş eşdeğer yeni bir ev verilmesinin istemişlerdir”şeklinde konuştu.

Altıeylül Dijital Onay Sistemine
Konuşmasında belediyenin dijital hizmetler konusuna da değinen Başkan Avcı “Belediyemiz 1 Ocak 2019 tarihinden itibaren tamamen Altıeylül Dijital Onay Sistemine (ALDOS) geçmiş Bu sistem sayesinde mal sahipleri, proje müellifleri, yapı denetim şirketleri ve müteahhitler belediyeye gelmeden projelerinin belediyemiz internet sitesine yükleyip imzalayabilmektedir. ALDOS üzerinden bu güne kadar 215 adet yapı ruhsat başvurusu sonuçlandırılarak yapı ruhsatı düzenlenmiştir. ALDOS’un hayata geçmesi ile yapı ruhsat işlemlerinde daha hızlı, daha şeffaf, daha ekonomik bir yapıya geçilmiştir. 2018 yılında hizmete giren Altıeylül Kent Rehberi ile belediyemiz internet sitesinde sınırlarımız içerisindeki önemli yerleri, Afet toplanma yerlerini, pazar yerlerini ve güzergahları gibi vatandaşın ihtiyaç duyabileceği bilgileri harita üzerinden görebilmektedir. Yine bu site üzerinden vatandaşlarımız parsellere ait imar bilgilerini belediyemize gelmeden öğrenebilmektedir. Dijital Arşiv Projesi (DAP) sayesinde belediyemiz kayıtlarında bulunan bütün yazılı evrak ve projelerin tamamı taranarak dijital olarak arşivlenmiştir. Bu sayede vatandaşların ihtiyaç duyabileceği evraklar, projelere ve bilgilere hızlı şekilde ulaşılarak taleplere karşılık verilmektedir. BRIDGE ise 21 Ekim 2019 tarihinde faaliyete başlamış 2019 yılında 5 bin 908 olmak üzere bugüne kadar 7 bin 118 talep oluşturulmuş olup 6.966 tanesi tamamlanmıştır. Tamamlanma oranı yüzde 98’dir ve talepler 3 gün içinde tamamlanmaktadır”dedi.
Otağ Fırıncıoğulları

Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, belediye başkan yardımcıları Fikrettin Kocaman, Kadir Uzun ve Feyyaz Çiftçi ile birlikte düzenlediği toplantıda belediye çalışmaları ve hayata geçirilecek projeler hakkında bilgiler verdi. Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı belediye başkan yardımcılarıyla birlikte Plevne Mahallesi Millet Kıraathanesinde düzenlediği basın toplantısında basın mensuplarıyla bir araya geldi. Başkan Avcı Elazığ’in Sivrice İlçesi merkezli […]

Başkan Avcı projelerini anlattı

23
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.