Birlik Gazetesi, Güncel Haberler, Balıkesir haber, Balıkesir Birlik, Birlik Haber, Birlik Gazetesi, En son haber, Balıkesir

BALIKESİR’E MÜJDE

BALIKESİR’E MÜJDE
3.904
17 Temmuz 2020 - 16:27

Balıkesir Üniversitesi Araştırma Hastanesi’nin ekonomik güçlük çekmesi nedeniyle istenilen randımanı bir türlü sağlayamadı. Buna rağmen Sağlık Bakanlığı Tıpta Uzmanlık Dairesi tarafından Atatürk Şehir Hastanesi bundan böyle eğitim ve araştırma hastanesi olarak Balıkesirlilere hizmet edecek.

Profesör, doçent ve asistan kadrolarının açılacağı şehir hastanesi sayesinde Balıkesirliler artık İzmir, Bursa ve Manisa’daki Üniversite Hastanelerinde deva aramak zorunda kalmayacak. Dün toplanan komisyonun aldığı karar önümüzdeki günlerde resmi kaynaklar tarafından açıklanacak.

SAĞLIKTA DAHA GÜÇLÜYÜZ
Balıkesirlilerin bir süredir dertlerine derman aramak için İzmir, Bursa ve Manisa gibi üniversite hastanelerine müracaat etmeleri, sevk edilmeleri artık tarihe karışıyor. Adı Üniversite ve Araştırma Hastanesi olan ancak yaşadığı ekonomik sıkıntılar nedeniyle menüsküs ameliyatı dahi yapamayacak hale gelen Balıkesir Tıp Fakültesi Hastanesi’ne Balıkesir’de başka bir alternatif doğdu. Sağlık Bakanlığı Tıpta Uzmanlık Dairesi tarafından Balıkesir Atatürk Şehir Hastanesi, Sağlık Bilimleri Üniversitesi bünyesinde Balıkesir Şehir Hastanesini Eğitim ve Araştırma Hastanesi olarak devreye sokuyor.
Dün gerçekleştirilen komisyon toplantısında alınan kararın önümüzdeki günlerde Balıkesir’i ulaştırılması ve kısa süre içerisinde ruhsatlandırılarak Eğitim ve Araştırma Hastanesi olarak faaliyete başlanacağı öğrenildi. Aynı zamanda asistanda yetiştirecek olan Balıkesir Atatürk Şehir Hastanesi, bünyesinde çok sayıda profesör, doçent ve asistan kadroları da açılacak.
Öte yandan; Balıkesir Atatürk Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde başhekim kadrosunda bundan böyle profesör düzeyinde yöneticiler görev yapacak.

POPÜLER FOTO GALERİLER