Birlik Gazetesi, Güncel Haberler, Balıkesir haber, Balıkesir Birlik, Birlik Haber, Birlik Gazetesi, En son haber, Balıkesir

reklam

YARIŞ YENİ BAŞLIYOR

YARIŞ YENİ BAŞLIYOR
Cengiz Güneş
Cengiz Güneş( balkes10@hotmail.com )
58
14 Ekim 2020 - 10:14

2020-2021 futbol sezonu birinci transfer dönemi 5 Ekim’de sona erdi. Milli maçlar nedeniyle verilen ara da yeni transferlerin uyumu için önemli bir kazanç oldu takımlar adına. Şimdi hafta sonu ligler yeniden start alacak. Bu kez takımlar ligin ilk 4 haftasına göre daha farklı kadrolar ile sahaya çıkacak. Balıkesirspor, kadrosunu 11 isim ile güçlendirdi.
İlk dört hafta da 6 puanı hanesine yazdıran kırmızı beyazlılar, bu haftadan itibaren yeni kadrosu ile başarılı olmak için çaba gösterecek. Mesut Dilsöz’ün öğrencilerinin ortaya koyacağı performans Balıkesirspor’un ligde ki kaderini belirleyecek.
Geçen sezondan takımda kalan oyuncular ile takıma yeni katılacak olan oyuncuların uyumu, sevdamızın başarısında önemli rol oynayacak. Bu hafta dan itibaren yarış yeni başlıyor aslında. Geçen 4 hafta günahı ve sevabı ile geride kaldı. Önemli olan bundan sonra kalan 30 hafta da alınacak olan sonuçlar.
Balıkesirspor sezonun ilk dört haftasına göre şimdi daha güçlü. Özellikle eksik mevkilere yapılan takviyeler ile ligde ses getirecek bir kadro yapısı oluştu. Hamurun iyi karıştırılması ile ortaya çok iyi bir takım çıkartılabilir. Tabi bu işte Mesut hocaya düşüyor. Eldeki kadronun en iyisini sahaya sürerek başarılı olabilmenin yolunu açacak.
Şimdi önümüzde ki ilk 5 haftaya baktığımız zaman zorlu bir viraj görüyoruz. Öyle bir program var ki beş maçın üçü dışarıda ikisi ise evimizde. Pazar günü Bursa, Çarşamba evimizde Bolu ve Pazar günü Ankaraspor. Özellikle de bir hafta da oynayacağımız üç maç bizim geleceğimiz açısından büyük önem taşıyor. Bu maçlardan alacağımız sonuçlar belki de bizim ligde ki yerimiz için belirleyici olacak. Sonrasında Adanaspor ile evimizde, Altay ile deplasmanda oynayacağımız maçlardan çıkacak olan sonuçlar da bizi ya mutlu edecek ya da üzecek.
Sonuçta lig uzun bir maraton. Geniş kadrosu ile kırmızı beyazlı temsilcimiz ligde en iyiyi yapmak, başarılı olabilmek için çaba gösterecek. Camia da birlik ve beraberlik içeresinde başarıyı alkışlayacak.

POPÜLER FOTO GALERİLER