Birlik Gazetesi, Güncel Haberler, Balıkesir haber, Balıkesir Birlik, Birlik Haber, Birlik Gazetesi, En son haber, Balıkesir

reklam

MÜCADELE..

MÜCADELE..
Cengiz Güneş
Cengiz Güneş( balkes10@hotmail.com )
11
29 Aralık 2020 - 7:43

Aydeniz Et Balıkesirspor, haftalar sonra ideal kadrosu ile Adanademirspor karşısına çıktı. Ligin güçlü takımlarından olan rakibi karşısında temsilcimizin nasıl bir mücadele ortaya koyacağı merak ediliyordu. Kırmızı beyazlıların bu maçta ki performansı, oynayacağı futbol gelecek haftalar için de ışık olacaktı.

Balıkesirspor, 90 dakika boyunca rakibi ile kora kor mücadele etti. İki topu direkten döndü, rakibinden daha fazla gol pozisyonuna girdi, yaklaşık 10 korner kullandı ama tabelayı lehine değiştiremedi. Adanademirspor, temsilcimiz karşısında öldü öldü dirildi.

Ortaya konulan futbol, verilen mücadele 90 dakika sonunda alkış aldı. Gelecek haftalar için de ümit vaat etti. Eğer ki devre arasında transfer tahtasını açamaz ve takıma takviye yapamasak bile bu oyuncu grubu ile ve Adanademirspor karşısında ortaya konulan mücadelenin devam etmesi halinde ligde sıkıntı yaşamayız.

Ancak zorlu maratonda sakatlık var, kart cezaları var. Bu olumsuzluklar takıma nasıl yansır bilinmez. Zaten takımın belli mevkilerinde eksikler var. Cihat hoca, yaptığı açıklamada transfer yapmayacağını ve genç oyuncuları takıma kazandırarak yola devam edecekleri yönünde ifadesi olmuştu. Artık günümüz futbolunda her takım alt yapısında ki gençlere önem vermek zorunda. Yaşanan pandemi, sakatlıklar, yüksek maliyetler nedeniyle sıkıntı yaşayan kulüpler özüne dönmek zorunda. Bunun en güzel örnekleri ise ligimizde mücadele eden Bursaspor, Altınordu, Eskişehirspor takımları.

Bizim de alt yapımıza gereken önemi vererek bu yolda kazanımlar elde etmemiz gerekir. Gençleri takıma kazandırıp onlarla mücadele etmeye alışmalıyız. Geçmiş sezonlarda gençler sezonun ilk haftalarında takıma hayat verse de sonrasında bir kenar da unutulup gittiler. Önemli olan onları kazanmak, unutmak değil..

Sonuç olarak, kırmızı beyazlı renklere gönül veren taraftarların Adanademirspor maçı öncesinde futbolculara verdiği “Mücadele edin yeter” mesajı ses getirdi. Sahada ki iyi mücadelemizi, iyi futbolumuzu golle süsleyemedik. Ama bu futbol, bu mücadele devam etsin golü de buluruz, tabelada lehimize yansır. Adanademirspor maçını kaybettik ama öz güvenimizi kazandık, gücümüzü gösterdik. Ouyuncularımızın moral motivasyonunu arttırırsak daha başarılı oluruz. Önemli olan öz güveni kaybetmemek. Gelecek haftalar da mücadele gücü, öz güveni, moral motivasyonu yüksek bir Balıkesirspor’u izlemek ve kazanan bir Balıkesirspor’u alkışlamak dileğiyle.

Yeni yılınızı kutlar, mutlu ve sağlıklı bir yıl geçirmenizi temenni ederim.

POPÜLER FOTO GALERİLER