Birlik Gazetesi, Güncel Haberler, Balıkesir haber, Balıkesir Birlik, Birlik Haber, Birlik Gazetesi, En son haber, Balıkesir

reklam

KALE DÜŞTÜ!

KALE DÜŞTÜ!
Cengiz Güneş
Cengiz Güneş( balkes10@hotmail.com )
33
03 Kasım 2020 - 9:42

 

Balıkesirspor, Ankaraspor galibiyeti sonrasında çıktığı Adanaspor maçında hüsrana uğradı. Bu yenilgi ile evinde daha önce oynadığı üç maçta ki yenilmezlik serisi Adanaspor maçı ile son bulmuş oldu yani kale düştü.

Rakip daha maçın 19. Dakikasında 2-0 öne geçiyor, biz ise ele geçirdiğimiz fırsatları gole çeviremiyoruz. İçeriye 2 -0 geride giren temsilcimiz de teknik adam Mesut Dilsöz, ikinci yarıya başlarken herhangi bir hamle yapmıyor. İlk oyuncu değişikliğini 67 de gerçekleştiren Mesut hoca, bu dakikaya kadar neden bekledi merak ettik?. Geride kalan dakikalarda da skoru değiştirmeyi başaramayınca maçı 3-0 kaybettik.

Şimdi eleştiri oklarının başında Mesut hoca geliyor. Ben her zaman şehrin teknik adamının bu takımın başında olmasını isteyenlerdenim. Ama Mesut hocanın kenar da ki kararları hep tartışılıyor. Taraftar her şeyin farkında. Doğruyu ve yanlışı çok iyi görüyor. Taraftar, şu anda bu takımın başında ki Mesut hocanın yetersiz olduğu görüşünde. Biz hocayı savunsak da savunmasak da gerçek bu.

Ben futbolculuğu döneminde hırsı, mücadelesi ve kazanma isteği ile öne çıkan Topaç Mesut’u, teknik adam olarak kenar yönetimde de görmek istiyorum. Ancak öyle bir Mesut bu takımı başarıya taşır. Bir ileri iki geri yapmaz.

Yenilginin faturasını futbolcuya kesmek, hata yapan oyuncuyu bir sonra ki maçta yedek soyundurmak, kadroda ki oyuncuları küstürmek fayda değil zarar getirir. Rakip takımda 33 lük Ergin Keleş, 15 dakika şans buluyorsa, bizim 32 lik Anıl Taşdemir’de en az 15-20 dakika şans bulmalı. Ama Anıl’ın hala hazır olmadığı söyleniyor. Onu hazırlamak bence teknik ekibin görevi.

Sonuçta Balıkesirspor’un ligde Mesut hoca ile başarılı olup olamayacağı tartışılıyor. Başarı Mesut hocanın elinde. Bugün kupa maçı var. Kupa da turu geçelim ve lig için moral bulalım ve sonrasında Mesut hocayı tartışmayacağımız haftalar da başarıyı konuşalım.

POPÜLER FOTO GALERİLER