Birlik Gazetesi, Güncel Haberler, Balıkesir haber, Balıkesir Birlik, Birlik Haber, Birlik Gazetesi, En son haber, Balıkesir

HAYALLERİNİ SAHNEYE TAŞIDILAR

HAYALLERİNİ SAHNEYE TAŞIDILAR
5
10 Mart 2020 - 11:51
Gençler Arası Kültür ve Sanat Yarışmaları kapsamında düzenlenen Gençler Arası Tiyatro Yarışması Balıkesir İl Birinciliği Salih Tozan Kültür Merkezi’nde yapıldı. Tiyatro yarışmalarında Balıkesir Lisesi “Rol Kesenleri” adlı tiyatro gurubu birinci oldu.
    Milli duygularımızın ve kültürümüzün yaşatılması için Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğümüzce düzenlenen kültür sanat yarışmalarında 14-29 yaş arası gençlerimiz “Hayallerini Sahneye Taşı” sloganıyla il birincisi olmak için ter döktüler. Gençlerimiz tarafından temel değerlerimize uygun olarak hazırlanan oyunları, alanında uzman jüriler değerlendirdi.
    Salih Tozan Kültür ve Sanat Merkezinde 10 gurubun katılımıyla gerçekleşen Tiyatro yarışmalarında Balıkesir Lisesi “Rol Kesenleri” adlı tiyatro gurubu birinci oldu. Yarışmada birincilik alan tiyatro gurubu 11.06.2020 tarihinde İstanbul’da yapılacak olan Bölge Finallerine katılacak.
    Yarışma sonunda düzenlenen ödül töreninde gençlerimizi tebrik eden Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Lokman Arıcıoğlu, “Gençlerimiz bu yarışmalar ile birlikte kültürümüzü, değerlerimizi hem sahneye hem de geleceğe taşıyorlar. Gençlerarası Türk Müziği, Şiir Okuma, Tiyatro ve Bilgi” yarışmaları ile gençlerimiz yeteneklerini sergileme imkanı buluyorlar. Gençlerimizi geleceğe hazırlıyoruz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. ” dedi.
    Gençlerimize katılım belgelerinin takdim edilmesinin ardından toplu hatıra fotoğrafıyla program sona erdi.
POPÜLER FOTO GALERİLER