Birlik Gazetesi, Güncel Haberler, Balıkesir haber, Balıkesir Birlik, Birlik Haber, Birlik Gazetesi, En son haber, Balıkesir

FETÖ ile terör ile biz uğraşacağız

FETÖ ile terör ile biz uğraşacağız
27
27 Şubat 2020 - 7:31

Demokratik Sol Halk Partisi (DSHP) Örgütlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Akma “FETÖ ile terör ile biz uğraşacağız. Bu Cumartesi günü gerçekleştireceğimiz toplantıda genel başkanımız Hüseyin Alpay konuyla ilgili açıklama yapacak. Muhalefet siyasi partiler bunun biraz üzerine gitse bu FETÖ olayı çok rahat çözülecek”dedi.

Demokratik Sol Halk Partisi (DSHP) Örgütlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Akma yaptığı açıklamada “Demokratik Sol Halk Partisinin (DSHP) kurulmasının sebebi, Demokratik Sol Partinin (DSP) Ecevit’in çizgisinden çıkmasından dolayı bu parti kuruldu. Rahmetli Rahşan hanım vefatından önce bizi hastaneye çağırdı ve bizimle bir görüşme yaptı. Ecevit’in ilkelerini yaşaymamız için bu partiyi kurmamızı istedi bizden. Bu ülkede Ecevit’in ilkelerinin yaşaması lazım dedi. Bizde arkadaşlarla dışarıdan kimse olmadan küskün DSP’lileri topladık ve 60 kurucu üyemizle Demokratik Sol Halk Partisini kurduk. Bu parti çok kısa bir zamanda 2 ay içerisinde kuruldu. Geçen hafta Cumartesi günü Anıt Kabire giderek yüce Atamızın huzunda çelenk sunduk ve çalışmalarımıza başladık. Partimizin ilk toplantısı Kuva-yi Milliye şehri Balıkesir’de gerçekleşecek. Genel Başkanımız Hüseyin Alpay’da buradaki toplantımıza gelecek. Biliyorsunuz ben FETÖ’nün Kandil’i diyen bir DSP eski il başkanıyım. Bir komisyon kurduk çoğunluğunu avukatların oluşturduğu. FETÖ’nün Balıkesir’de ki ilk yapılanmasını çözmek için Balıkesir’den başlanacak. DSP’nin CHP’nin FETÖ ile uğraştığı falan yok. Bizim amacımız burada bu FETÖ’nün ayağını çözmek. FETÖ ile terör ile biz uğraşacağız. Bu Cumartesi günü gerçekleştireceğimiz toplantıda genel başkanımız konuyla ilgili açıklama yapacak. Bakın İsmail Ok istifa etti. İsmail Ok burada FETÖ’nün imamlarıyla okul açmaları ozaman için bir sürü şeyler vardı. Muhalefet siyasi partiler bunun biraz üzerine gitse bu FETÖ olayı çok rahat çözülecek. Şimdi bazı arkadaşlar diyor ki sizi AK Parti’mi kurdurdu diyor. Bizi AK Parti falan kurdurmadı. Doğruya doğru yanlışa yanlış madem FETÖ ile mücadele edecekler destek versinler. Kılıçdaroğlu’nun nasıl geldiğini bizim komisyonda ki arkadaşlar çözdüler. FETÖ’nün oyunuyla gelmiş bu resmi belgeli. Genel başkanımız burada belgeleriyle birlikte bilgi verecek”dedi.

OTAĞ FIRINCIOĞULLARI

POPÜLER FOTO GALERİLER