Birlik Gazetesi, Güncel Haberler, Balıkesir haber, Balıkesir Birlik, Birlik Haber, Birlik Gazetesi, En son haber, Balıkesir

reklam

Ekonomi yeniden sağlam temellere oturmalı

Ekonomi yeniden sağlam temellere oturmalı
12
25 Kasım 2020 - 14:40

BASİAD Balıkesir Sanayici ve İşadamları Derneği 19 Kasım 2020 tarihinde yapılan Para Politikası Kurulu toplantısı sonrasında; Merkez Bankası tarafından alınan kararları değerlendirdi.

Balıkesir Sanayici ve İşadamları Derneği Yönetim Kurul Başkan Yardımcısı ve Basın Sözcüsü Ümit Baysal finansal istikrarı sağlamaya yönelik kararları değerlendirdi. Baysal yaptığı açıklamada şunları ifade etti:
“Merkez Bankası’nın fiyat istikrarını ve finansal istikrarı sağlamak için atmış olduğu adım yeni bir döneme girdiğimizi gösteren önemli bir işarettir. Yüksek enflasyonla mücadelede atılacak olan her adım, finansal piyasalarla olan ayrışmanın yerini piyasa ile uyumlu bir sürece bırakacak, ekonomimizi ve orta vadeli istihdam gelişimini destekleyecektir.
TCMB politikası ve enflasyonla mücadele, Türkiye ekonomisinin geçmiş olduğu bu zor dönemdeki sorunlardan yalnızca bir tanesidir. TL’ye olan güvenin tesis edilmesi ve ekonominin yeniden sağlam temellere oturması için, serbest piyasa ilkelerine uygun, öngörülebilir ve sürdürülebilir iktisat politikalarına ihtiyaç vardır. Kurumların bağımsızlıklarının ve liyakata dayalı yönetim anlayışının güçlendirilmesi gerekmektedir. Kısa vadede piyasa güvenini tam anlamıyla sağlamak için gerekli adımların istikrarlı bir şekilde atılacağına inanıyoruz.
Tl’ye olan güvenin tesis edilmesinde piyasa koşulları dahilinde Türkiye geneline oranla düşük döviz mevduat oranıyla desteğini esirgemeyen Balıkesir ekonomik dinamiklerinin ülkemizin güçlü ekonomik temellerine destek olmaya devam edeceği açıktır.”

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin