Birlik Gazetesi, Güncel Haberler, Balıkesir haber, Balıkesir Birlik, Birlik Haber, Birlik Gazetesi, En son haber, Balıkesir

Bir şehir uyanıyor

Bir şehir uyanıyor
Cengiz Güneş
Cengiz Güneş( balkes10@hotmail.com )
91
17 Kasım 2020 - 9:51

 

Futbolda şehrin ortak sevdası Balıkesirspor. 54 yıllık bir geçmişe sahip olan kırmızı beyazlı sevda için bu şehir zaman geldi üzüldü, zaman geldi sevindi. Kuruluş yıllarında büyük bir heyecan ile kenetlenen, birlik ve beraberlik içerisinde olan şehir zamanla yaşanan olumsuzluklar nedeniyle hem heyecanını kaybetti, hem de desteğini çekti.
İlerleyen yıllarda mevcut yönetimler dışında birkaç iş adamının desteği ile ayakta kalmaya çalışan Balıkesirspor, şampiyonluklar yaşadı, şehri üst liglerde temsil etti. Ama ekonomik sıkıntı her geçen sezon daha da artış gösterdi.
Öyle ki şehrin önde gelen yöneticileri, iş adamları, siyasiler, esnaf Balıkesirspor’dan kaçar oldu. Kısaca kimse taşın altına elini sokmak istemedi. Balıkesirspor’u kendi haline bıraktılar. Yönetimler imkanları dahilinde taşımaya çalıştı kırmızı beyazlı tutkuyu.
Balıkesirspor, yaşadığı ekonomik sıkıntılar sonucu 2000 li yılların başında amatör kümeye kadar düştü. Yani dibi gördü. Sonrasında yeniden profesyonel dönüş yaşandı. Ancak Balıkesirspor her geçen sezon borç yükü altında ezildi. Şehir suskun kaldı. Bir kaç isim dışında kimse ekonomik anlamda yanında olmadı. Tribünler doldu, şampiyonluklar yaşandı, herkes Balıkesirspor’u alkışladı ama sonrasında yine sevdamız kaderi ile baş başa kaldı.
Şimdi geldiğimiz nokta da ise Balıkesirspor Kulüp Başkanı Ümit Arslan ve yönetim kurulu önemli işlere imza atmaya başladılar. Yaptıkları olumlu hareketler ile şehrin Balıkesirspor için kenetlenmesi noktasında öncü oldular. Başkan Arslan, bugüne kadar yapılmayanı yaptı ve iş dünyasını, esnafı tek tek ziyaret etmeye başladı. Karınca kararınca dedi her kesime ulaştı ve destek istedi. Birlik ve beraberlik içerisinde olmayı sağladı. Geldiğimiz nokta da şehrin dinamikleri birbirleriyle yarışırcasına Balkes’e destek olmaya başladı. Şehir kırmızı beyazlı takım için kış uykusundan uyandı. İşadamları, firmalar, esnaf, Balıkesirspor için elini taşın altına koymayı bıraktı gövdesini koymaya başladı. Çorba da bizim de tuzumuz olsun dercesine herkes şehrin markası için harekete geçti.
Bugüne kadar yaşanmasını istediğimiz ama gerçekleştiremediğimiz tabloyu Başkan Ümit Arslan ve arkadaşları gerçekleştirdi. Bu kenetlenme de emeği geçenlere Ümit Başkan teşekkür ediyor, biz de bu kenetlenmeye öncülük eden Ümit Arslan ve arkadaşlarına teşekkür ediyoruz.
Mustafa Bahçeci başkanlığında ki yönetim zamanında Balıkesirspor’a destek için gerçekleştirilen toplantı da Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, “Şehrin dinamikleri taşın altına elini koysun, görelim bakalım kaç kişi, biz de sonrasında üzerimize düşeni yaparız” demişti. Gelinen nokta da Başkan Yılmaz’ın o günkü sözleri bugün gerçek oluyor. Şehir takımını sahiplendi. Almış olduğumuz duyumlara göre, Yücel Başkan, gelişmelerden son derece memnun. Bu hareket sonrasında da kendisinin de Büyükşehir Belediyesi olarak Balıkesirspor için üzerine düşeni yapacağını dile getirmiş.
Birlik ve beraberlik olunca her şey güzel olacak. Yeter ki bu birliktelik bozulmasın. Şehir Balıkesirspor için harekete geçti. Bundan sonra Balıkesirspor için her şey güzel olacak. Çünkü şehir uyanıyor..

POPÜLER FOTO GALERİLER